Al’s Toys produces wooden jigsaw puzzles for toddlers. Each puzzle is sold for $12.00. If Al’s Toys has a final fixed cost of $1,500 per week, plus $4.00 to make each puzzle, x , which equation shows

Al’s Toys produces wooden jigsaw puzzles for toddlers. Each puzzle is sold for $12.00. If Al’s Toys has a final fixed cost of $1,500 per week, plus $4.00 to make each puzzle, x , which equation shows sales equal cost?

QUICK QUOTE

Approximately 250 words